Pue zus bon turystyczny złóż wniosek

Pobierz

Aby skorzystać z dodatkowego świadczenia w formie bonu (które przysługuje na dziecko niepełnosprawne): musisz na PUE ZUS złożyć "Oświadczenie osoby uprawnionej w celu ustalenia prawa do dodatkowego świadczenia w formie Polskiego Bonu Turystycznego" (DBT).Logowanie.. Wybierz z górnego menu zakładkę [Ogólny] i przejdź do zakładki [Polski Bon Turystyczny], a następnie [Mój bon].Wniosek o ustalenie prawa do bonu turystycznego można składać zarówno w formie elektronicznej przez ePUAP, jak i w formie papierowej.. Będziesz mieć pewność poprawności danych w przesłanych dokumentach.Zaloguj przez bankowość elektroniczną.. Możesz to zrobić w kilku prostych krokach.. Bon, w formie unikalnego, 16-cyfrowego numeru, otrzymasz za pomocą wiadomości tekstowej na wskazany przez Ciebie numer telefonu lub adres poczty elektronicznej.. Bon można aktywować w kilku prostych krokach.. Następnie klikamy w zakładkę "Ogólny".. Numer ten okazujesz podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu.Aby złożyć oświadczenie osoby uprawnionej w celu ustalenia prawa do dodatkowego świadczenia w formie Polskiego Bonu Turystycznego dla dziecka z niepełnosprawnością należy w oknie "Mój bon" zaznaczyć odpowiednie dziecko oraz wybrać przycisk "Złóż wniosek o dodatkowe świadczenie".Wniosek o bon turystyczny.. Musisz go jedynie aktywować..

kliknij [Złóż wniosek o dodatkowe świadczenie]Infolinia do obsługi wniosków złożonych do Polskiej Organizacji Turystycznej.

Mapa serwisu.. Trzeba też aktywować bon.. Wejdź na i w nagłówku strony kliknij "Zarejestruj w PUE".. Nie masz konta w PUE?. Wniosek o bon 500 zł składasz w formie oświadczenia, które zostanie przygotowane przez specjalny kreator na stronie ZUS PUE.. Zamówienia publiczne.Tym razem nie jest konieczne składanie żadnego wniosku ani dokumentów.. Zaloguj przez profil zaufany/login.gov.pl.. Nie musisz składać wniosku o świadczenie w formie bonu.. Jeśli nie widzisz bonu na swoim profilu, to sprawę należy wyjaśniać z ZUS.Wystarczy tylko bon aktywować.. Na początku należy zalogować się na swój profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.. Umożliwia ona zdalne potwierdzanie tożsamości za pomocą danych z bankowości internetowej.. Działa także dedykowany e-mail: , za pośrednictwem którego możesz zadać pytania.Złóż wniosek o ustalenie prawa do Polskiego Bonu Turystycznego przez plalormę ePUAP Złóż wniosek o ustalenie prawa do Polskiego Bonu Turystycznego drogą pocztową Odbierz komunikat potwierdzający aktywowanie bonu wraz z kodem obsługi płatnościJeśli chcesz założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS musisz mieć ukończone 13 lat.. Krok po kroku przeprowadzi Cię przez proces złożenia wniosku.. Bon jest dostępny na profilu PUE ZUS osoby uprawnionej.W przypadku bonu turystycznego nie ma potrzebny wysyłania żadnych wniosków..

Wnioski papierowe kierować należy na adres: Polska Organizacja Turystyczna,Jak złożyć wniosek o bon turystyczny za pośrednictwem Banku Spółdzielczego w Limanowej?

Wybierz sposób rejestracji - masz do wyboru: [Dla Ciebie], [Dla przedsiębiorców] oraz [Dla firm].Nie musisz składać wniosku o przyznanie bonu.. W menu bocznym wybieramy opcję "Polski Bon Turystyczny" a następnie "Mój Bon".Trzeba będzie podać lub uaktualnić dane kontaktowe, czyli adres e-mail i numer telefonu komórkowego.. Uzyskasz informacje o Twoich ubezpieczeniach, świadczeniach i płatnościach w ZUS.. Osoby, które mają dziecko niepełnosprawne i chcą uzyskać dodatkowy bon - 500 zł, muszą na PUE ZUS złożyć w tym celu oświadczenie.. Bon będzie można też otrzymać na nowo narodzone dziecko (już w trakcie programu).przejdź do zakładki [Ogólny] z bocznego menu wybierz [Polski Bon Turystyczny] > [Mój bon] aby złożyć oświadczenie DBT musisz aktywować bon na PUE (patrz instrukcja: jak aktywować bon) jeśli masz kilkoro dzieci wybierz z listy dziecko, które jest niepełnosprawne.. Można to zrobić w dowolnym momencie, np. na kilka dni przed planowanymi wakacjami.. Rodzice dzieci do 18. roku życia będą mogli rejestrować się w systemie PUE ZUS i składać wnioski o przyznanie bonu turystycznego dopiero od 31 lipca br. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.. Bon jest widoczny w PUE ZUS na koncie tego rodzica, który wnioskował o świadczenie 500+ i trzeba go jedynie aktywować..

Zaloguj przez bankowość elektroniczną.Zgodnie z informacją zawartą na stronie ZUS bon turystyczny jest udostępniany na PUE ZUS na podstawie danych, które pochodzą z jednostek wypłacających świadczenie Rodzina 500+.

Zaloguj przez kwalifikowany podpis elektroniczny.. Do aktywacji bonu turystycznego w PUE ZUS potrzebny jest Profil Zaufany, który można bezpłatnie aktywować za pomocą usługi mojeID.. Infolinia ZUS.. Regulamin.. Otrzymasz go po jego aktywowaniu.Aby skorzystać ze świadczenia w formie bonu, wystarczy mieć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS (instrukcja: jak założyć profil na PUE ZUS).. Zaloguj się na swój profil na PUE ZUS..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt