Dwa razy zapłacona ta samą faktura

Pobierz

Jak tylko zorientowaliśmy się o tej pomyłce wysłaliśmy e-mail z prośbą o zwrot nadpłaconej kwoty.. Lista ta składa się z czterech kolumn: Numer - dokumentu skojarzonego z fakturą.. Jak usunąć podwójne rozliczenie faktury?- w marcu zaksięgowałem 2 razy tą samą fakturę zakupu (kosztową).. Numer faktury.. Faktury zostały przyjęte przez nabywcę.Nie ma czegoś takiego, jak przepadło, dziewczyna przez zwykłą pomyłkę zapłaciła 2 razy ten sam rachunek, to nie znaczy, że jej zapracowane pieniądze ma sobie wziąć tak bogata firma .21-10-2015, 11:12. snord.. Czy cokolwiek innego.Wysłany: Sro Sty 29, 2020 8:53 am Temat postu: Podwójna płatność faktury: Przez pomyłkę została dwa razy zapłacona ta sama faktura z PGNIG-u w szkole.. Początkujący.. Właśnie dopatrzylismy się błędu osoba fizyczna złożyła nam w 2015 dwa razy rachunek a my dwa razy go zaksiegowalismy i zapłaciliśmy.podwójna wpłata za fakture - napisał w Różne tematy: Klient zapłacił podwójnie za jedna fakturę.. Typ - dokumentu związanego z fakturą.. Dzieje się tak często wtedy, gdy wierzyciel zwróci się o zapłatę określonej wierzytelności.Strona 1 z 2 - 2 razy zaksiegowana i zaplacona faktura - napisał w Rachunkowość budżetowa: Dziewczyny potrzebuje Waszej pomocy.. Jeśli zaksięgowałas jedną fakturę to przeciez nie wystawisz jej dwa razy.podwójne rozliczenie faktury..

2 razy zapłacona faktura.

Moze ktos miał podobna sytuacje i podpowie czy groza mi jakes konsekwencje jesli nie oddam, czy próbować dogadac się z .Do jednej z firm omyłkowo wysłaliśmy przelew dwukrotnie za tę samą fakturę w wysokości kilku tysięcy złotych.. - Zbiorcze zapłacenie za kilka faktur tzw. przelewy paczkowe nie są możliwe w MPP.. Po ponad 2 latach dopiero to wyszło.. W związku z tym przedsiębiorca nie może omyłkowo otrzymanych pieniędzy traktować jako przychodu należnego.Dwukrotnie zapłacona faktura do odzyskania w procesie cywilnym.. W praktyce gospodarczej zdarza się, że przedsiębiorca przez pomyłkę zapłaci dwa razy za tę samą fakturę.. I pytanie do was, czy fakt oddania tych pieniędzy można udowodnić?. Odpowiadając na drugie z Państwa pytań należy uznać, że dwukrotne ujęcie tej samej faktury kosztowej w rachunku podatkowym jest błędem i skutkuje zaniżeniem zobowiązania podatkowego.Teraz podczas windykacji wykazali tą nadpłatę i przerzucili ją na następny rok rozliczeniowy, kiedy to już zaczęły się kłopoty z terminami płatności za faktury.. Na pytania podatników odpowiadał Wojciech Dąbrowski ekspert z Departamentu Podatku od .Korekta JPK VAT bez zmian w deklaracji.. W operacji usuwania podwójnego księgowania faktury jest kwestia numeracji dokumentów w KPIR.Temat: Kontrola vat, dwa razy zaksięgowana faktura jasne że karę dostanie :-) Zależy jakie jest uszczuplenie..

Albo jakoś podważyć tą wpłatę, skoro dwa razy została zapłacona ta sama faktura.

przemyslawb.. Wybranie opcji usuń powoduje pojawienie się komunikatu "Nie można usunąć powiązanego dokumentu.. PRZYKŁAD .. Obowiązkową czynnością jest opatrzenie faktury kolejnym numerem.dwa razy wpisana ta sama osoba z różnymi tytulam a PIT11.. Czy zamiast tego odksięgować".. Wysłałem JPK za marzec, wysłałem deklarację VAT7K oraz wyliczyłem deklarację PIT za I kwartał (podatku w tym przypadku nie miałem do zapłaty).Wykazany obrót podlega m.in. zmniejszeniu o kwoty wynikające z dokonanych korekt faktur (art. 29 ust.. Tutaj kks-u sie nie pozbędziesz :-).. W czerwcu oraz w lipcu odliczyłam VAT - okazuje się dwukrotnie od tej samej faktury.. Nie można wystawić tej samej faktury dwa razy.. 28 czerwca 2018 r. w redakcji portalu infor.pl odbył się dyżur telefoniczny dotyczący wchodzących w życie od 1 lipca br przepisów dotyczących podzielonej płatności (split payment) w VAT.. netto 2500 i VAT 550 zł każda.. W celu przygotowania korekty JPK_VAT należy przejść do zakładki START » PODATKI » JEDNOLITY PLIK KONTROLNY » DODAJ » DODAJ JPK VAT gdzie należy wybrać odpowiedni okres oraz jako cel złożenia wskazać KOREKTA DEKLARACJI.. W ten sposób powstała nadpłata.. Wysłałem pismo do firmy o zwrot tej kwoty.> Firma zapłaciła dwa razy za ta sama fakturę..

Dokonując rozliczeń zapłaty za fakturę omyłkowo ta sama faktura została rozliczona dwa razy.

Takie sytuacje wcale nie należą do rzadkości.. Jak zwrócić im kasę?. 2016-11-09, 13:50. abc00 Ta sama lista płac w wielu firmach (KDP 2014.1c) w Programy Kadrowo Płacowe.. Co można zrobić w takiej sytuacji?. Należy jednak zabezpieczyć kwestie dowodową: datę wpływu faktury, korespondencję mailową itp. Gotówkowo i przelewem.. Kwota kary może jedynie podlegać negocjacji :-).. w czerwcu zaksięgowałam w KPiR dwukrotnie tę samą fakturę kosztową (zakup materiałów) oryginał i duplikat.. do faktury elektronicznej.. Uzyskaliśmy odpowiedź, iż faktycznie faktura została zapłacona dwukrotnie, i że pieniądze zostaną zwrócone.Co to znaczy "wystawiło się tą samą fakturę dwa razy ?". Zwrot nastąpi z PGNiG-u dopiero w lutym.Faktura zaksięgowana dwa razy.. Spółka wystawiła w marcu dwie faktury dokumentujące tę samą sprzedaż na kwoty wart.. 2015-01-16, 19:51. beatppp Kto zaksięgował dokument.. 4 ustawy o VAT).. Takie sytuacje mają miejsce przy błędnie wykazanych danych nabywcy lub sprzedawcy.. Co zatem uczynić, aby w takiej sytuacji nie mieć kłopotów w razie kontroli?. Posty: 1.. Wytyczne dotyczące komunikatu przelewu jasno określają, że płacimy za jedną, konkretną fakturę.. 2014-10-01, 16:06 .Jeżeli tak, to korekta nie będzie zasadna..

Zakładka ta zawiera listę związanych z Fakturą dokumentów, np. korekt lub dokumentów, z których i do których faktura została przekształcona.

jest to duza firma i strasza mnie sadem.. Witam, Za kupiony towar zapłacilem kurierowi przy dostawie, po tygodniu omyłkowo wpłaciłem za tą samą fakturę przelewem.. 1.Czy w MPP można dokonywać zbiorczych zapłat za faktury?. No ale wysyłany po raz kolejny plik z fakturą nie jest "tą" samą fakturą, ale "taką" samą fakturą (podobnie jak wystawiona po raz kolejny faktura papierowa).. Tak, jednym komunikatem przelewu można zapłacić za więcej niż jedną fakturę (to tzw. zbiorcze płatności).Gdy sprzedawca ujmuje jednak odrębnie w JPK_VAT taką fakturę, to winien wpisać ją w jednej pozycji (tylko raz); w polu NIP wpisać "BRAK"; w polach z nazwą i danych nabywcy wykazać dane jednego z nabywców - osoby fizycznej z faktury; wartości wskazuje się w całości tak jak na fakturze.Temat: Duplikat?. Amanda, Krynki Ustawa nie wskazuje, aby nadpłaty, czyli omyłkowo otrzymane od kontrahentów kwoty mogły stanowić przychód z działalności.. Polecam dobrowolne poddanie się każe już teraz.Nie do rzadkości należy przypadek, że podatnik wystawi dwa razy tę samą fakturę, tzn. fakturę z tym samym numerem.. W wyniku czego rozliczona kwota została ujęta ze znakiem minus w pozycji Zapłacono.. Jak zaksięgować drugą zapłatę.. Pole to może przyjmować .Podzielona płatność - podatnicy pytają, MF odpowiada.. Najważniejszą daną w JPK VAT jest NIP kontrahenta.. W najgorszym razie można odpowiadać za przestępstwo skarbowe.. Jaki podać > tytuł płatności?. Przy MPP mamy przyporządkowany jeden przelew, do jednej faktury.Czy nabywca może dokonywać zbiorczych przelewów w podzielonej płatności, sumując kilka faktur w jednej zapłacie zobowiązania wobec dostawcy?. Kontrahent zapłacił omyłkowo dwa razy za tę samą fakturę.. w Programy Księgowe.. Szczegółowość rejestrów JPK VAT powoduje, że mogą one wymagać korekty także wtedy, kiedy nie będziemy zobowiązani do składania korekty deklaracji VAT.. Jak dokonać korekty w KPiR oraz ewidencji VAT?. "zwrot kwoty nienależnej z dnia xx.xx.xxxx" albo coś w tym stylu.-- SamotnikOdp: faktura zapłacona dwa razy (10.09.2015, 10:17) Chodzi mi o to ze ostatnio dostalam ostatnio informacje o tym ze zmienia sie data o zmianie daty wystawienia faktury na 19 sierpien.. czy jestem przestepca i jak najlepiej załatwic te sprawę..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt