Wezwanie do zapłaty zaległego abonamentu rt

Pobierz

Co poniektórzy sprytniejsi - dzięki luce istniejącej w przepisach, skutecznie uchylają się od obowiązku płacenia.Witam,mam takie pytanie,sprawa dotyczy zaległego abonamentu rtv,chodzi o mojego dziadka,obecnie ma 81 lat,wezwanie do zapłaty przyszło od roku 2008,a więc z przed 5 lat,gdzie mój dziadek miał już skończone 76 lat,z opłaty rtv jest się zwolnionym po ukończeniu 75 go roku życia,więc dlaczego urząd skarbowy "ściga"mojego dziadka,jak to załatwić żeby dali mu spokój,czy mamy napisać jakieś odwołanie?Proszę o szybką odpowiedź,z góry dziekujęW sumie do zapłacenia wyjdzie wtedy zł wraz z odsetkami, plus koszty ewentualnej egzekucji komorniczej, jeśli ktoś nie zareaguje na wezwanie do zapłaty.. Obowiązek opłacania abonamentu radiowo-telewizyjnego nie wynika z umowy, lecz z ustawy z 21 kwietnia 2005 r .Poczta Polska co roku rozsyła wezwania do zapłaty zaległego abonamentu radiowotelewizyjnego wraz z odsetkami.. Jak można w nich przeczytać, na uregulowanie całej zaległości, adresat ma 7 dni.Praktyką Poczty Polskiej jest wysyłanie wezwań do zapłaty adresowanych do osób posiadających odbiorniki, jednakże nieopłacających abonamentu, a kwota 1.500 zł jest sumą składek za ostatnie 5 lat i najpewniej odsetek ustawowych za zwłokę.Poczta rozsyła wezwania do zapłaty abonamentu RTV.. Jakie konsekwencje czekają tych, którzy je zignorują?Do dłużników abonamentowych Poczta Polska wysyła wezwania do zapłaty..

Wezwanie do zapłaty zaległego abonamentu RTV.

Poczta Polska, która w świetle prawa nie ma podstaw, aby wysyłać wezwania do zapłaty zaległości z tytułu abonamentu RTV, podejmuje jednak takie kroki, widocznie licząc na brak znajomości prawa u osób, do których kieruje pisma.. Przeważnie upomniany - wezwany obywatel naszego uczciwego państwa uiszcza żądaną kwotę w okienku pocztowym.Wezwanie do zapłaty zaległego abonamentu RTV.. 1600zł nie jest to duża kwota choć na pewno nie do spłaty w takim terminie.Nie musisz płacić 1400 zł kary za zaległy abonament!. Oznacza to, że .Po publikacji artykułu do redakcji Biznes Info odezwał się pan Sebastian, który miał z Pocztą Polską podobną przeprawę.. Warto dołączyć do tego stosowne załączniki, np. odcinek od wypłaty pokazujący, że zarabiamy tylko najniższą krajową.Po otrzymaniu wezwania do zapłaty abonamentu RTV przede wszystkim nie panikuj.. Tysiące mieszkańców Podkarpacia dostaje wezwania do zapłaty zaległego abonamentu RTV z okresu ostatnich 5 lat..

Od początku roku Poczta Polska wysyła wezwania do zapłaty zaległego abonamentu RTV.

Data utworzenia: 22 marca 2021, 6:30.. Nawet jeżeli dostaniesz zawiadomienie o nakazie zapłaty, możesz się odwołać i uniknąć opłaty za telewizor i radio.. Zwykle w grę wchodzi kwota rzędu 1400 zł, na którą składa się około 1000 zł należności głównej za pięć lat, ponad 300 zł odsetek i koszty upomnienia.. abonament-rtv; Przez Andrzej88, 18 .. Moja mama otrzymała dzisiaj pismo z Poczty Polskiej, w którym poczta domaga się zapłaty zaległego abonamentu RTV za okres 01/2015-10/2020 w kwocie ok. 1700 zł.Dostałam z Poczty Polskiej wezwanie do zapłaty zaległego abonamentu RTV od 2016 r. Czy muszę zapłacić tę kwotę?. Zobacz, czy też je dostaniesz.Wezwanie do zapłaty zaległego abonamentu RTV może otrzymać każdy kto nie go nie płacił, a także nie wyrejestrował przez ten czas odbiornika.. Jak można w nich przeczytać, na uregulowanie całej zaległości, adresat ma 7 dni.Pismo takie powinno zawierać dane abonenta (łącznie z numerem identyfikacyjnym podanym na wezwaniu do zapłaty), okres i kwotę, jakiej dotyczy zaległość oraz uzasadnienie niepłacenia abonamentu wraz z wszystkimi potwierdzającymi to dokumentami..

Jak uzyskać zwolnienie od abonamentuOdwołanie od wezwania do zapłaty abonamentu RTV.

Jednak jeszcze do niedawna - Poczta Polska próbowała walczyć z wszystkimi obywatelami uchylającymi się od odpowiedzialności.. W ciągu pierwszych trzech miesięcy skarbówka wystawiła 13 tys. tytułów wykonawczych, które mogą skutkować wizytą lub interwencją komorniczą.. Czy faktycznie wystarczy wysłać do Poczty Polskiej jako odwołanie od wezwania do zapłaty abonamentu RTV pismo z następującej treści: "W związku z otrzymanym pismem z UP nr (tu numer pisma) z dnia (data), na podstawie art. 73 K.p.a.. W czerwcu 2018 roku pan Sebastian dostał od Poczty Polskiej przedsądowe wezwanie do zapłaty zaległego abonamentu RTV za okres 5 lat licząc od dnia wygenerowania upomnienia.Wezwanie do zapłaty zaległego abonamentu RTV - wniosek o umorzenie zaległości może być pułapką Opublikowano 12 kwietnia 2014 , autor: Damian Padjas Kilka postów wcześniej pisałem o tym, że w sprawach wezwań Poczty Polskiej o zaległy abonament rtv trzeba się koniecznie skontaktować z prawnikiem i niestety miałem rację.RE: Abonament RTV - wezwanie do zapłaty.. Warunkiem ścigania za brak płatności za abonament jest fakt zarejestrowania odbiornika telewizyjnego lub radiowego.. W 2021 roku stawki za abonament RTV idą w górę, a Poczta Polska wraca do ścigania osób, które nie .Abonament RTV w 2021 roku został podwyższony.. Co się stanie, jeżeli wyślemy do Poczty Polskiej wyżej wspomniane pismo.Jeżeli więc Poczta Polska wysłała nam wezwanie do zapłaty abonamentu RTV, ale nigdy wcześniej nie nadała naszemu odbiornikowi numeru, to zadziałała na swoją szkodę, bo w ciągu 7 dni od otrzymania wezwania do zapłaty zaległego abonamentu RTV, można wnieść pismo, proszące o podstawę prawną wydanej decyzji, powołując się na artykuł 73 Kodeksu postępowania administracyjnego.Jeśli chcemy uzyskać umorzenie długu za abonament RTV, powinniśmy skierować do Poczty Polskiej pismo, w którym opiszemy swoją aktualną sytuację materialną..

Ta kara to 1400 zł.Od pewnego czasu słyszymy, że ktoś dostał wezwanie do zapłaty zaległego abonamentu RTV.

Rozpatrując kwestie związane z okresem przedawnienia abonamentu radiowo telewizyjnego należy mieć na uwadze 5 letni okres przedawnienia abonamentu radiowo - telewizyjnego.Poczta Polska rozsyła wezwania do zapłaty zaległego abonamentu radiowo-telewizyjnego.. Czy ta należność się nie przedawniła?. Fot. Paweł Bialic.. wnoszę o wydanie z akt sprawy uwierzytelnionych odpisów dokumentów, .Od jakiegoś czasu obywatele naszego uczciwego państwa zasypywani są wezwaniami do zapłaty zaległego od 2009 r. abonamentu RTV.. Co ważne, wezwanie do zapłaty zaległości dostaną tylko te osoby, które nie wyrejestrowały odbiorników radiowych i telewizyjnych, a przestały za nie płacić.. W pismach podawany jest numer konta, na który należy wpłacić pieniądze.Do dłużników abonamentowych Poczta Polska wysyła wezwania do zapłaty.. Właśnie taka opłata grozi klientom płatnych telewizji kablowych i satelitarnych, jeśli ich dane zostaną - zgodnie z nową ustawą o abonamencie RTV - przekazane Poczcie Polskiej, która odpowiada za pobór daniny.Przeczytaj uważnie upomnienie/wezwanie do zapłaty zaległego abonamentu i sprawdź za jaki okres zostałeś wezwany do zapłaty.. W związku z obowiązującym w Polsce prawem, nie można domagać się zapłaty zaległości po pięciu latach, ponieważ po takim czasie dług ulega przedawnieniu.Wezwania do zapłaty abonamentu RTV także uznanego za niesłuszne nie należy więc bagatelizować.. Ja nie podpisywałam żadnej umowy z Pocztą, ani z Telewizją Polską.. Napiszcie kolejne podanie o umorzenie lub rozłożenie na raty które będziecie w stanie spłacić.. Wezwania obejmują okres od stycznia 2009 do grudnia 2013 roku i najczęściej opiewają na łączną kwotę ok. półtora tysiąca złotych.. Odpowiedź na wezwanie do zapłaty abonamentu RTV będzie więc najlepszym rozwiązaniem.Wezwanie do zapłaty - co robić?. Wezwanie do zapłaty za abonament RTV może być bowiem pierwszym krokiem Poczty Polskiej w drodze do przymusowego ściągnięcia nieuregulowanej należności..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt